Únor 2007

Steeplechase

27. února 2007 v 16:19 | Mad Mary |  On-line hry s koníky a ponclíky
Je tady další hry a je zde 10levelů, a v každém kole vám to ubere jednu pobídku bičíkem. Tato hra je fakt dobrá, někomu se možná bude zdát nudná. No nic ale mě prostě docela baví:o)
Ovládání:
Myš: Whip=pobídka, jump=skok
Hodně štěstí!

Korida! Zabíjení pro radost!!!

27. února 2007 v 12:35 | Mad Mary |  Týrání zvířat!!!

KORIDA

Korida je považována za rovnocenný zápas mezi odvážným torerorem a zuřivým býkem. Ve skutečnosti však v aréně vítězí jen člověk. Krvežíznivý divák se dočkal - býk trpí, krvácí a je zabit.

Co to je corrida?

Pro Španěly je korida staletou tradicí, rituálem, kultem, uměním a výzvou. Ale dá se ve jménu tradice omluvit brutální zacházení s živým tvorem? Pochopitelně, že ne...
Koridu rozhodně nemůžeme počítat mezi sportovní odvětví, i když sportovních prvků má hodně. Patří mezi ně všechny figury, které dělají toreři s pláštěnkami a potom matador s muletou, obraty, kterých jsou desítky. Každá figura má své jméno - verónica, mariposa, chicuelina, natural, pase de pecho, media verónica a tak dále, jsou jich desítky a často se liší jedna od druhé pouze v drobnostech, jako je například postavení nohou. Korida je "drama" o třech dějstvích, jimž se říká los tres tercios de la lidia - neboli tři třetiny bitvy. Je to celé hra, tragédie pro pobavení krvechtivých lidí. Tragédie o smrti býka.

Přípravy před soubojem

Po celém Španělsku jsou ranče, kde vyrůstají býci pro arénu. Býci žijí na rančích do odby své dospělosti, což jsou čtyři roky. Tříletý býk je pro arénu příliš mladý, pětiletý zas starý a zkušený, takže se těžko zabíjí. Nikdy za tu dobu nevidí pěšího člověka. Vždy jen muže na koni. Prvního pěšáka vidí až v aréně, ve chvíli, kdy do ní vběhne k zápasu.
Před vpuštěním do arény je býk záměrně handicapován, čímž se sníží riziko pro člověka: ostré rohy jsou opilovány, do očí je mu vetřena vazelína (což značně sníží býkovu schopnost orientace), někdy se podávají v potravě sedativa, tím jsou otupeny jeho smysly.... Po vypuštění z boxu, kde byl býk dlouhé hodin uzavřen bez možnosti pohybu a těsně před vypuštěním bit a drážděn, se náhle ocitá na rozlehlém prostranství stadionu, plném neznámých pachů, hluku, při nočních show také oslňujících reflektorů. Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře vydráždit a rozzuřit.

První dějiství

Torero, první člověk, který se s býkem utká, má za úkol zmatené zvíře okouknout, poznat jeho slabé a silné stránky, a hlavně zjistí, kterým rohem útočí. Následuje matador, který předvede několik figur s pláštěnkou, různě se prohíbá, zaujímá sošné postoje a nechá si projíždět roh býka několik centimetrů od stehna.
Po tomto úvodu odejde a na scénu přichází pikador, většinou na koni, který slouží při útocích býka jako "nárazník". Koně někdy na následky zranění, způsobených býčími rohy zemřou, nebo musí být utraceni, proto jsou na koridu vybíráni koně z řad již starých a nevýkonných zvířat. Pikador na býka seshora z koně útočí, postupně mu zabodává do šíje pět osrých kopí. Je to fáze zvyšující napětí obecenstva, která slouží k vysílení býka. Bolest a ztráta krve u býka snižuje pohybuschopnost, znesnadňuje soustředěnost a orientaci

S.O.S.

27. února 2007 v 12:32 | Mad Mary |  Týrání zvířat!!!

HELP US! Dont close your eyes!!!(tento článek jsem zkopírovala z jednoho pěkného blogu.zkopírujte si ho na svůj blog,aby každej věděl,jak moc zvířata trpý kvůli lidem.děkuji)


Den co den, když zapnete televizi, objeví se hrůzné zprávy.
Šedesát mrtvých v Iráku, zapálené kostely, unesená letadla, zbité děti a spousta dalších LIDSKÝCH krutostí.
Ale nikdy se neobjeví, kolik polárních lišek bylo dnes zabito, kvůli kožichu jedné latinsko-americké zpěvačky.
Nikdy si na přední straně novin nepřečtete, kolik mladých tuleňů bylo dnes BRUTÁLNĚ ubito pro maso.
Ani nahou celebritu na poslední stránce nevystřídá článek o tom, jak dnes POMALU umírala bílá perská kočička na laboratorním stole.
Je to tak lepší, pro slabší povahy?
Je to tak lepší, pro svět?
Je to tak lepší, pro ty tisíce týraných zvířat?
Co proboha udělaly tak strašného, že je takhle trestáme?
Že jim do očí kapeme kyseliny, že je omračujeme elektrickými obušky, STAHUJEME ZA ŽIVA a držíme je ve studených klecích?
A co nás k tomu vůbec opravňuje?
To, ž neumí mluvit?
A kdyby mluvit uměly, co PĚKNÉHO by nám k tomu asi řekly?
"Dobrý den, pane. Jen mne nekrmte, abych šla lépe stáhnout. Jestli můžu radit,držte mne v zimě, abych mněla hustější kožich. A jestli můžu mít jednu prosbu, zabijte mne zlomením vazu, protože to je jeden z mála způsobů, kdy ZEMŘU HNED!"
Tohle by vám určitě řekla liška, kterou strkáte do klece. Které je jasné, že až zavřete ty dvířka, bude konec svobody. Konec života.

Bohatá DÁMA si koupí norkový kožich. Později si stěžuje své známe, jak moc drahý byl i po slevě.
Drahý?
Jaká cena by zaplatila utrpení šedesáti norků?
Jaká cena by vykoupila jejich utrpení?
Kolik by člověk chtěl za pouhých šedesát norků?

Můj článek nic nového nepřinesl. Žádné zvíře neoživil a žádnou "milovnici kožešin" nepřesvědčil o tom, aby přestala milovat kožešiny a nezabíjela kvůli tomu zvířata. Přesto prosím, večer při těch zprávách o šílených vrazích a atentátech na školní autobusy, se zamyslete. Oni (na rozdíl od nás) nic nikomu neprovedly. Jen se ve světě začali rodit lidi, co mnohem raději pohladí koženou sedačku než zvířátko. Pokud to tak půjde dál, brzy si budeme moci prohlédnou poslední lišku, norka a tuleně vycpaného za prosklenou výlohou s nápisem: Nešahat!

Práva zvířat

27. února 2007 v 12:30 | Mad Mary |  Týrání zvířat!!!

PRÁVA ZVÍŘAT

Určitě jste někdy přemýšleli o tom, zda má člověk právo zacházet se zvířaty tak, jak se mu zlíbí, právo trápit zvířata v laboratořích, zabíjet je kvůli své zábavě, módě, potravě nebo je věznit a zneužívat pro "sport". Ročně člověk zabije, umučí a utrápí pro svou potřebu či potěšení stovky milionů zvířat.
Je třeba zdůraznit, že respekt, soucit a láska ke všem formám života, je pro člověka a planetu Zemi nejcennější hodnotou. Nikdo nemůže tvrdit, že hodnota života a právo na život je u člověka s vyšší inteligencí větší, než u člověka s inteligencí menší, ale je nepochybně stejná. Je tedy zřejmé, že stejnou hodnotu života mají i ostatní bytosti na této planetě, od kterých se lišíme především inteligencí. I tyto bytosti touží po životě, svobodě, mláďatech, prožívají radost a mají své přirozené životní potřeby. I zvířata trpí, prožívají bolest, stres, když jim je ubližováno a brána svoboda či život samotný. Každý citlivý, rozumný a přemýšlivý člověk se srdcem na pravém místě dospěje k názoru, že i zvířata mají právo na život, svobodu a slušné zacházení.

Okopírujte to na svůj blog!!! Šiřte tento článek dál!

27. února 2007 v 12:27 | Mad Mary |  Týrání zvířat!!!
Moc vás prosím!!!Jestli máte blog,tohle šiřte dál!
Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?
Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?
Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast
Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.
Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat

Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?
Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?
Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?
A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.a to už nebude svět tak krásný.

Nechme...

27. února 2007 v 12:04 | Mad Mary |  Týrání zvířat!!!
Nechme oblohu ptákům,...
...protože sami ji nezvládáme.
Nechme vodu rybám,...
...protože sami ji neznáme.
Nechme na světě místo i zvířatům, protože po jejich boku se nám bude žít lépe!
Prosím, jestli máte vlastní blog nebo estránky nebo něco podobného, rozšiřte tento článek aby si lidé uvědomili, že musí nechat i místo zvířatům, neboť druhů zvířat je mnoho, ale člověk je jen jeden jediný a nejhorší druh, který dokáže zničit nejen zvířata, ale taky sám sebe a i celou naší planetu Zemi!

Chody koně

26. února 2007 v 15:32 | Mad Mary |  Kůň a jeho tělo
Chody koně jsou celkem čtyři. A to je krok, klus cval a trysk.
Krok
Krok je čtyřdobý chod a je klidný a zároveň nejpomalejší. Bývá viden i na drezuře nebo obyčejné projížďce.
Klus
Klus je dvoudobý chod a je jakoby "drncavý". Existují dva druhy: pracovní klus-jezdec nevysedá, lehký klus-jezdec vysedá. Bývá využíván na drezuře.
Cval
Je třídobý chod. Je houpavý. Je viděn např. na voltiži, parkuru.
Trysk
Je chod ve kterém je obsažen moment vznosu. To znamená, že je kůň má všechny čtyři nohy ve vzduch. Tento chod je využíván hlavně na dostizích.

Popis uzdečky

26. února 2007 v 15:13 | Mad Mary
Tady je celý popis uzdečky :o)
1) nátylník
2) čelenka
3) podhrdelník
4) lícnice udidla
5) udidlo
6) lícnice nánosníku
7) nánosník
8) uzda

Popis klasického sedla

26. února 2007 v 15:10 | Mad Mary |  Popisy postrojů
Popis sedla:
1) posedlí
2) sedlové polštáře
3) kryt zámku
4) přední a zadní rozsocha
5) bočnice
6) třmen
7) třmenový řemen
8) podbřišník
9) kolenní opěrky

Popis voltižního obřišníku

26. února 2007 v 14:58 | Mad Mary |  Popisy postrojů
Voltižní obřišník:

Popis dámského sedla

26. února 2007 v 14:57 | Mad Mary |  Popisy postrojů
popis dámského sedla:
1. fixační (horní) roh
2. skokový (spodní) roh
3. bočnice
4. posedlí
5. zadní rozsocha
6. sedlové polštáře
7. třmenový řemen
8. třmen

Popis kopyta

26. února 2007 v 14:39 | Mad Mary |  Kůň a jeho tělo
Zde je popis kopyta :o)

Popis hlavy koně

26. února 2007 v 14:37 | Mad Mary |  Kůň a jeho tělo
Tady máte popis hlavy koníška :o)

Popis těla koně

26. února 2007 v 14:33 | Mad Mary |  Kůň a jeho tělo
Tady je popis těla koně:o)

Na voltiž

26. února 2007 v 10:39 | Mad Mary |  Vybavení pro koně
Na voltiž je potřeba: uzdečka, vyvazovací otěže, voltižní obřišník, pás pod madla a dečka.
Voltižní obřišník je vybaven dvěma madly a zapíná se na řemeny.

Na drezuru

26. února 2007 v 10:24 | Mad Mary |  Vybavení pro koně
Takže, základní vybavení na drezuru:
Drezurní sedlo má rovné a delší bočnice, jinak vypadá uplně normálně.
Uzda se od uzdečky liší tím, že uzda má více otěží, kdežto uzdečka jen jedny. Uzda má i více udidel, což umožňuje provádění různých cviků.

Drezura

26. února 2007 v 9:55 | Mad Mary |  Sportovní disciplíny
Drezura je vlastně disciplína, ve které jde hlavně o souhru koně s jezdzem. Souhra koně s jezdcem vypadá tak, že jezdec dává jen nepatrné pokyny a kůň jako by je sám od sebe plnil. V těchto soutěžích jde také o lad a eleganci a k tomu je zapotřebí perfektní držení těla a koňské ladné pohyby. Drezura patří k nejobtížnějším koňským sportům. Na drezuru musí mít kůň perfektní chody a ladné pohyby. Stupně obtížnosti jsou uplně ty samé jako na parkur, jenže neurčují výšku překážek ale obtížnosti růuných figur a cviků. Drezura je velmi krásný sport a tak doufejme, že bude stále jen narůstat.

Tady máte opět něco o mě

25. února 2007 v 14:29 | Mad Mary |  O mně
Takže vám sem napíšu opět něco o mě. Strašně ráda dělám voltiž. Já jsem ve skupině B. Bohužel žádné moje fotky nemám, protože jsem ještě nebyla na žádných závodech se skupinou B. Jinak jsem už na nějakých těch závodech byla! Co bych to byla za voltižáka kdybych nebyla ještě na žádných závodech a už bych cvičila B! Až budu mít nějaké fotky tak je sem dám. Takže nemusíte mít strach, "že byste o něco přišli". Jo a prosím vyplňte mi plsky plsky tu anketku dole! Plsky! Díky!

Parkur

24. února 2007 v 19:36 | Mad Mary |  Sportovní disciplíny
Parkur je ježdění, kde se skáče přes různě vysoké překážky. Parkur má různé stupně obtížnosti od nejlehčího po nejtěžší: ZM-80cm, Z-100cm, ZL-110cm, L-120cm, S-130cm, ST-140cm, T-150cm, TT-160cm. Na kolbišti může být překážka zvýšena maximálně o 10cm, než je předepsaná výška daného stupně. Za každou překážku, kterou kůň shodí dostane 4trestné body. Pokud však kůň shodí tzv. žolíka, dostane 8trestných bodů, tj. dvojnásobek tr. bodů. Žolík znamená, že je to poslední a zároveň nejvyšší překážka v soutěži. Dále se dá parkurové ježdění rozdělit na různé druhy soutěží: klasická soutěž, dvoufázové ježdění, a stupňovaná obtížnost. Při klasické soutěži se jedná o určitý stupeň obtížnosti. Parkur je krásný sport, tak tedy doufejme, že bude narůstat stejně tak jako mi koňaři doufáme, že budou narůstat všechny koňské sporty a hlavně ty, kde je malá pravděpodobnost, že se kůň nebo jezdec zraní! :o)

Vozatajství

24. února 2007 v 19:02 | Mad Mary |  Sportovní disciplíny
Vozatajství jsou vlastně soutěže, ve kterývh se soutěží o to, kdo jak zajede jakou trať s koněm(koňmi). Jezdí: jednospřeží, dvojspřeží a vícespřeží. U nás jsou zapřahání na soutěže většinou koně kladrubského plemene(obrázek), kteří mají klabonosý profil hlavy a mohou být pouze bílé nebo černé barvy. Žádné jiné barvy nejsou povoleny! V ČR mají soutěže velkou tradici. Vzkvétají už od 60.let! Vozatajství bylo ještě do nedávna ne moc oblíbené. V poslední době však o toto odvětví stoupl zájem hlavně ve sportu. Na mnoha kolbištích je k vidění drezurní, parkurový, nebo vesternový styl ale klvalitního vozatajství se dočkáme jen na závodech profesionálů, kterých v ČR opravdu není mnoho.